Wypełnienia bezpośrednie czy rekonstrukcje pośrednie – inlay, onlay, overlay – co wybrać w różnych sytuacjach klinicznych?

8.10.2022
Wartość szkolenia: 450 zł
Lokalizacja: Wrocław, Powstańców Śląskich 168
Prowadzący: Ewa Jaskowska
Wolne miejsca: 4/10
Punkty edukacyjne: 5
Program szkolenia

Częstym dylematem lekarzy jest wybór pomiędzy bezpośrednimi i pośrednimi metodami odbudowy zębów, szczególnie w przypadkach, gdy ilość tkanek twardych pozostałych po usunięciu próchnicy lub leczeniu endodontycznym sprzyja zastosowaniu każdego z t tych rozwiązań. W tym przypadku ważne jest poznanie zasad, którymi należy kierować się przy wyborze rodzaju rekonstrukcji, aby świadomie zaproponować pacjentowi uzupełnienie protetyczne, np. inlay lub zrezygnować z niego na rzecz wypełnienia wykonanego z materiału kompozytowego. Uczestnicy spotkania dowiedzą się jak usprawnić pracę kliniczną stosując wkłady koronowe czy endokorony, Poznają także ich rodzaje, zalety i trudności kliniczne oraz techniki wykonania, łącznie z techniką jednowizytową. Spotkanie poprowadzi dr Ewa Jaskowska, lekarz praktyk, która w części teoretycznej podzieli się z uczestnikami zdobytą wiedzą, doświadczeniem i bogatą kolekcją przypadków klinicznych, a w części praktycznej przeprowadzi uczestników przez zawiłości związane z wykonaniem wkładów czy endokoron przy fotelu pacjenta. Prowadząca zadba o to, aby bezpośrednio po szkoleniu, każdy uczestnik mógł komfortowo i pewnie wykorzystać wiedzę praktyczną uzyskaną podczas spotkania.

WYKŁAD TEORETYCZNY (1,5h):  10:00 – 11:30

Wypełnienia bezpośrednie czy pośrednie – inlay, onlay, overlay – co wybrać w różnych sytuacjach klinicznych?

WARSZTATY PRAKTYCZNE  (3,5h):

Samodzielne wykonanie na modelu.

  • ocena warunków klinicznych
  • kiedy warto zdecydować o wykonaniu wypełnień metodą pośrednią
  • GrandioSO Inlay System- zalety systemu, metoda pracy
  • przygotowanie ubytku do uzupełnień pośrednich
  • endokorona- alternatywa dla innych metod odbudowy
  • samodzielne wykonanie modelu roboczego z silikonu modelowego
  • modelowanie uzupełnienia z materiału kompozytowego GrandioSO, Admira Fusion
  • technika i materiały do osadzania wypełnień wykonywanych techniką pośrednią
  • najczęstsze przyczyny niepowodzeń
Zapisz się na szkolenie
Prowadzący
Ewa Jaskowska
dr n. med.
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Oddziału Stomatologii Akademii Medycznej w Poznaniu z 1985 roku. Od 1990 r. prowadzi prywatna praktykę ukierunkowaną na estetykę stomatologiczną. Współpracuje z Katedrą i Zakładem Fizjologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W 2005 r. obroniła rozprawę doktorską z zakresu wpływu lamp polimeryzacyjnych na stan antyoksydacyjny śliny. Jest autorką i współautorką publikacji, prowadzi wykłady, m. in. z tematyki: światło w stomatologii, nanotechnologia w stomatologii, mosty adhezyjne. Posiada doświadczenie dydaktyczne w prowadzeniu warsztatów. Współorganizatorka cyklicznej, ogólnopolskiej konferencji pt. „Poszerzamy horyzonty”, do 2014r współtwórca i redaktor prowadząca czasopisma „Forum Stomatologii Praktycznej”.
Lokalizacja
Wrocław, Powstańców Śląskich 168
Sprawdź jak dojechać
Zapisz się na szkolenie
Dane uczestnika
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
Dane do faktury
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.